kontaktní čočky | Hotel Paradise soutěž | Dárky pro muže | Tvorba www stránek | SEO optimalizace | Čedok katalog 2012 | Dárky pro muže | Master Chef | Originální dárky k Vánocům

O seriáluPřátelé (anglicky: Friends) je americký seriál o skupině přátel žijících v Greenwich Village v New Yorku. První epizoda byla vysílaná na televizi NBC 22. září 1994, poslední 6. května 2004. Seriál byl vytvořen Davidem Cranem a Martou Kauffmanovou v produkci Kevina S. Brighta, Marty Kauffmanové a Davida Cranea. Byl vysílaný ve více než sto zemích a stále se umisťuje na velmi dobrých pozicích v žebříčcích sledovanosti. Poslední epizodu seriálu sledovalo ve Spojených státech na 51,1 milionů lidí. Za deset let vysílání obdržel seriál 7 cen Emmy, Zlatý glóbus, 2 ceny SAG, dalších 56 různých ocenění a 152 nominací. Titulní píseň seriálu je „I’ll Be There for You“ od skupiny The Rembrandts.

————————————–

Přátelé
Originální název Friends
Žánr Sitcom
Námět David Crane
Marta Kauffman
Režie Gary Halvorson
Kevin Bright
Hrají Jennifer Aniston
Courteney Cox
Lisa Kudrow
Matt LeBlanc
Matthew Perry
David Schwimmer
Úvodní znělka “I’ll Be There for You” (1995) od The Rembrandts
Skladatel(ové)
znělky
David Crane, Marta Kauffman, Michael Skloff, Allee Willis, Phil Sōlem, Danny Wilde
Země původu USA Spojené Státy
Jazyk(y) anglický
Počet epizod 236 (Seznam epizod)
Produkce
Doba jednoho dílu 20-22 minut
Televize
Kanál USA: NBC (1994-2004)
CZE: Prima (2008-2009)
Poprvé vysíláno 22. Srpen, 1994 – 6. Květen, 2004
Chronologie
Následovník Joey (2004–2006)

————————————–

Děj:

V první sérii se představí šest hlavních postav: Rachel Karen Greenová, Monica Gellerová, Phoebe Bufetová, Joey Francis Tribbiani, Chandler Muriel Bing a Ross Geller. Rachel, která ve svůj svatební den utekla od oltáře, odešla do New Yorku, kde se nakonec nastěhovala k Monice. V počátečních epizodách se zjistí, že je Ross do Rachel zamilovaný již od střední školy a v několika dalších se jí snaží sdělit své city k ní. Mezitím se dozvídáme o těhotenství Rossovy lesbické manželky Carol, což ho staví do obtížné situace s Carolinou partnerkou Susan. Jejich dítě se narodí na konci první série a všichni tři souhlasí s tím, aby se jmenoval Ben. Tuto sérii charakterizují početná rande, které jednotlivé postavy mají, avšak většina z nich nedopadne dobře. Představuje se i vedlejší postava Janice, Chandlerova přítelkyně, se kterou se během následujících devíti sérií často rozchází a opět dává dohromady. Na konci série se Chandler prořekne, že Ross miluje Rachel a Rachel si uvědomí, že ona cítí to samé k němu.

Druhá série představuje více seriálových dějových linií ve kterých se postavy dále vyvíjejí. Začíná tím, že Rachel zjistí, že Ross začal chodit s Julie (Lauren Tom), se kterou se zná z vysoké školy. Julie se znovu objeví v několika epizodách této série. Racheliny pokusy říct Rossovi co k němu cítí jsou odrazem jeho pokusů v první sérii, avšak on začal chodit s někým jiným. Joey, neúspěšný herec v první sérii, dostal roli ve fiktivní verzi televizního seriálu Dny našeho života (Tak jde čas), ale brzy o ní přijde poté, co naštve scénáristy svým interview, v němž prohlásí, že si sám píše repliky. V seriálu se poprvé objeví Dr. Richard Burke, který je přítel Moničiných a Rossových rodičů, a který se nedávno rozvedl a má dvě děti. Přestože je o 21 let starší jak Monica, tak spolu během druhé poloviny série chodí. Ke konci série se však rozejdou poté, co si uvědomí že Richard nechce děti a Monica chce. V této sérii se také prohloubí Chandlerovo a Joeyho přátelství. To je patrné zejména v epizodě, kdy se Joey dočasně přestěhuje a k Chandlerovi se nastěhuje hrůzu nahánějící Eddie (Adam Goldberg).

Ve třetí sérii dochází k posilnění formátu seriálu. Rachel začne pracovat u Bloomingdale’s a Ross žárlí na jejího kolegu Marka. Vztah Rosse a Rachel se rozpadne, když se Ross vyspí s holkou od kopíkry – Cloe. Jeho trvání na tom, že „tehdy spolu nechodili,“ se stalo běžícím gagem během následujících sérií. V druhé polovině série se objevují dva spory mezi hlavními protagonisty, ale nakonec dojde k usmíření. Po rozchodu Rosse a Rachel se následující epizoda nevěnuje jim, ale Chandlerovi, který, jak se ukazuje, měl těžkou ránu v dětství, když se dozvěděl o rozvodu rodičů. Phoebe, o které se ví, že nemá žádnou rodinu kromě svého dvojčete Uršuly, se seznámí se svým polovičním bratrem Frankem (Giovani Ribisi) a v závěru zjistí, že její pravá matka, která ani nevěděla, že Phoebe existuje, ještě žije. Joey se zakouká do své kolegyně herečky z divadla – (Dina Meyer), která však k němu stejné city nechová, a to ani poté, co se spolu vyspí. To se však změní poté co ji opustí její přítel/režisér, když se dozví, že recenze jeho hry ji označily za propadák. Jejich vztah však netrvá dlouho, protože Kate dostane nabídku na účinkování v televizním seriálu v Los Angeles. Monica si začne s milionářem Pete Beckerem (Jon Favreau). Nejprve ho bere jako kamaráda, ale nakonec spolu chodí. Rozejdou se poté, co Pete, coby zápasník v ringu ve volném stylu skončí dvakrát hodně zmlácený a nechce přestat.

Během natáčení čtvrté série otěhotněla herečka Lisa Kudrow. Aby tvůrci seriálu vysvětlili její těhotenství, vymysleli, že Phoebe bude náhradní matkou pro svého bratra a jeho manželku (Debra Jo Rupp). Ross a Rachel se na začátku série usmíří, ale krátce na to se znovu rozejdou. Během této série si Monika a Rachel musí vyměnit byt s Joeym a Chandlerem poté, co prohrají sázku o to jak moc se mezi sebou znají. Jelikož však chtějí byt zpátky, nakonec Joeyho a Chandlera uplatí, když jim dají sezónní permanentku na Knicks a minutu se líbají. Zhruba uprostřed série se Ross seznámí s Angličankou Emily (Helen Baxendale) a na závěr série, který se natáčel v Londýně, mají Ross a Emily svatbu. Chandler a Monica se spolu vyspí poté, co si jeden ze svatebčanů splete Monicu s Rossovou matkou a Monica najde útěchu v náručí přítele. S blížícím se termínem svatby propadá Rachel čím dál větší depresi, z níž se pokusí dostat tím, že navrhne svému příteli Jošuovi svatbu. Nakonec se vypraví do Londýna, aby Rossovi řekla, že ho miluje a svatbu tak překonala. To mu však nakonec neřekne. Všechno se zkomplikuje poté, co při svatebním slibu Ross místo Emilina jméno řekne jméno Rachel.

V průběhu páté série se Monica s Chandlerem snaží udržet svůj nový vztah v tajnosti před svými přáteli, zatímco Rossova manželství s Emily končí krátce po jejich svatbě ještě dříve než vůbec začne. Phoebe začne chodit s policistou Garym (Michael Rapaport), se kterým se seznámí díky nálezu jeho policejního odznaku. Jejich vztah však skončí krátce poté, co se spolu s Garym nastěhují do nového bytu a ráno po probuzení zastřelí Gary zpívajícího ptáčka. Vztah Monicy a Chandlera vyjde najevo a na výletě v Las Vegas se rozhodnou, že se vezmou. Série končí, když se opilý Ross a Rachel vypotácí ze svatební kaple. Tato série získala v roce 1999 nominaci Emmy na Nejlepší komediální seriál.

V úvodní epizodě šesté série vyjde najevo, že manželství Rosse a Rachel je opilecká chyba, a přestože se k tomu Ross nemá, se nakonec, po neúspěšné anulaci manželství, rozvedou (Rossův třetí rozvod). Monica a Chandler se dohodnou, že budou bydlet spolu a Rachel se odstěhuje k Phoebe. Joey, stále neúspěšný herec, má novou spolubydlící a dostane roli v kabelovém televizním seriálu „Mac a C.H.E.E.S.E.,“ kde hraje po boku robota. Ross dostane práci jako profesor na Newyorské univerzitě a začne chodit se studentkou Elizabeth (Alexandra Holden). Jejího otce hraje ve třech epizodách Bruce Willis. Phoebiin a Rachelin byt zachvátí požár, kvůli němuž se Rachel přestěhuje k Joeymu a Phoebe k Chandlerovi a Monice. V poslední epizodě se Chandler rozhodne požádat o ruku. Protože ale jeho původní plán na požádání o ruku selže, chce Monicu zmást tím, že se bude neustále vyjadřovat proti svatbě. Ve stejnou dobu však Monicu v restauraci navštíví Richard, který ji řekne, že ji stále miluje, a že s ní chce mít děti. Monica nakonec prokoukne Chandlerův plán a sama ho klečíc požádá o ruku, ale protože začne brečet, žádost nedokončí, a tak ji Chandler požádá o ruku. Epizoda končí velkou oslavou s jejich přáteli, kteří stáli za dveřmi. Série byla roku 2000 nominována na Nejlepší komediální seriál cen Emmy.

Sedmá série se z větší části věnuje svatbě Monicy a Chandlera a jejím přípravám. Joeyho televizní seriál zruší, ale znovu mu nabídnou roli v Dnech našeho života. Phoebin byt je opraven, ale kvůli zboření nelegálně postavení příčky Rachel nakonec zůstane u Joeyho. Poslední dvě epizody série se týkají Moničiny a Chandlerovy svatby, kde se v roli Chandlerova otce objevila Kathleen Turner. Závěrečné momenty série prozrazují Rachelino těhotenství.

V první epizodě osmé série se hledá otec Rachelina dítěte. Ve druhé epizodě se zjistí, že jím je Ross a v následující epizodě mu to Rachel řekne. Joey se zamiloval do své spolubydlící Rachel a když jí o tom pověděl, oba se cítili trapně. Jejich vztah se nakonec vrátil do starých kolejí, ale v závěru série, kdy Rachel porodila dceru, kterou s Rossem pojmenovali Emma, přijala neúmyslnou nabídku k sňatku od Joeyho, kterou si mylně vyložila poté, co se Joey sehnul pro prstýnek, který vypadl z Rossovy kabátu. Tato série vyhrála cenu Emmy za Nejlepší komediální seriál roku 2002.

V deváté sérii začnou Ross a Rachel bydlet s jejich dcerkou Emmou poté, co se vyjasní omyl ohledně Joeyho nabídky k sňatku. Rachel se však brzy po sporech s Rossem vrátí k Joeymu. Monica a Chandler, inspirovaní Rossem a Rachel, se rozhodnou mít vlastní dítě. Poté co se několik epizod marně pokoušejí o otěhotnění nakonec zjistí, že jsou oba fyzicky neschopní spolu počít dítě. V seriálu se objevuje Mike Hannigan (Paul Rudd), jakožto nový Phoebiin přítel. Ve stejnou dobu se však z Minska vrátí vědec David (Hank Azaria), se kterým Phoebe chodila v první sérii. Sama se mezi nimi musí rozhodnout a nakonec zvolí Mikea. Konec deváté série se odehrává na Barbadosu, kam všichni letí na paleontologickou konferenci, kde má Ross hlavní projev. Nově se také objeví paleontoložka Charlie (Aisha Tyler), která je první černošská herečka ve vedlejší roli. Charlie je Joeyho inteligentní přítelkyně. Joey Charlie přitahuje, ale i přes to ji nakonec zaujme Ross, se kterým je inteligenčně na stejné úrovni. Poté co Charlie opustí Joeyho, Joey a Rachel opět projeví své city, které jeden ke druhému chovají. Souhlasí však s tím, že to nejprve, ale to vezme za své, když Joey uvidí Rosse, jak líbá Charlie. Série končí záběrem na líbajícího se Joeyho a Rachel.

V desáté sérii se uzavírá několik motivů. Joey a Rachel se snaží zvládnout Rossovu vnitřní nevyrovnanost s jejich vztahem. Ten se však stane pohromou, a tak se nakonec rozhodnout zůstat přáteli. Charlie se rozhodne vrátit k bývalému příteli Benjaminu Hobartovi (Greg Kinnear), od kterého se Ross snaží získat výzkumný grant. Monica a Chandler se rozhodli adoptovat dítě a seznámili se s Erikou (Anna Faris), biologickou matkou z Ohia. Erika jim na konci série porodí dvojčata. Phoebe a Mike mají v závěru série svatbu a Rachel vezme práci u Louise Vuittona v Paříži. Ross se Rachel vyzná ze své lásky, ale ona i přesto nasedá do letadla do Paříže. Chandler a Monica se chystají odstěhovat ze svého bytu na předměstí a Joey je naštvaný, že se všechno mění. Poté co zhrzený Ross dorazí do svého bytu, poslechne si vzkazy na záznamníku, kde je i jeden od Rachel, která se mu v něm vyzná, že ho taky miluje, ale vzkaz skončí dříve, než se dostane z letadla a Ross tak neví, zda do Paříže odletěla nebo ne. Vzápětí se objeví v jeho dveřích a řekne mu, že ho také miluje. V závěru poslední epizody seriálu se brečící Rachel zeptá: „Nedáme si kafe?,“ na což Chandler odpoví: „Jasně. Kde?“ (což jsou poslední slova pronesená v tomto seriálu).» Nahlásit chybu

Odkazy: Facebook přihlášení | Překladač anglických vět | Sedací pytle | Prodáváme levné kontaktní čočky od značkových výrobců. REMY Clip in vlasy vysoké kvality. Levné volání pro všechny. Moje čočky jsou skvělé. Doporučuji tyto levné kontaktní čočky všem.

Přátelé online

Přátelé ke shlédnutí

Přátelé


Seriál Přátelé

Přátelé (Friends) je americký seriál o skupině přátel žijících v Greenwich Village v New Yorku. První epizoda seriálu Přátelé (Friends) byla vysílaná na televizi NBC 22. září 1994. Seriál Přátelé (Friends) byl vytvořen Davidem Cranem a Martou Kauffmanovou. Poslední epizodu seriálu Přátelé (Friends) sledovalo ve Spojených státech na 51,1 milionů lidí. Za deset let vysílání obdržel seriál Přátelé (Friends) 7 cen Emmy, Zlatý glóbus, 2 ceny SAG, dalších 56 různých ocenění a 152 nominací.

Co dalšího najdete na našich stránkách:

Přátelé online, on-line

Přátelé ke shlédnutí, online

Přátelé epizody

MP3 Přátelé

Přátelé česky

Přátelé download


Toplist SuperLink.cz
TOPlist